
Pod koniec maja pisałem o wojnie jaką pijanym kierowcą wytoczyła Brazylia. Okazuje się, że pijani kierowcy powodujący śmiertelne wypadki to nie tylko zmora w Ameryce Południowej ale także w Afryce.
Najlepszym sposobem by przekonać kogoś aby pod wpływem alkoholu nie wsiadał do samochodu jest moment gdy wychodzi on z knajpki i próbuje dotrzeć do własnego pojazdu. Ten właśnie moment postanowiła wykorzystać agencja, która do walki postanowiła wykorzystać plastikowe torby. W trzech najbardziej imprezowych miastach (Cape Town, Johannesburg, Durban) ustawiono samochody zapakowane w worki mające imitować worki w jakie na filmach chowane są dowody przestępstwa.
Kampania spełniła swoje założenia i sprawiła, że media podchwyciły temat rozpoczynając publiczną dyskusję na temat tego problemu.

Przeczytaj także:
nie wsiadania
albo prościej: Najlepszym sposobem by przekonać kogoś, aby pod wpływem alkoholu nie wsiadał do samochodu(…)
@Kasia – dzięki! Przy okazji poprawiłem jeszcze jedno powtórzenie